MB Blog        MB Magazin        Sosyal Sorumluluk

Satış ve müşteri ilişkilerinde,
satış sonrası süreçlerde, zor müşteri ya da üst segment
müşteri yönetiminde,
aslında müşteri’nin olduğu her anda her noktada başarıyı sağlayan kilit noktayı “Öz Duyarlılık” olarak tanımlayabiliriz.


Ben Ben'e sohbet iki kişi ile de olabiliyormuş meğer. Başlığa baktığınızda muhtemelen tek bir kişinin içsel seslerinden oluşan diyalog geldi aklınıza. Ben de bugün şahit olana kadar mümkün olabileceğini düşünmemiştim.


Bu yazıyı okuyan sevgili arkadaşım, benim için bir iyilik yapıp bu zamana kadar verdiğin kararları tekrar bir gözden geçirir misin? Bak hatta sana yardımcı da olayım, kendine rahat olabileceğin bir zaman ayır, güzel bir kahve al ve azıcık mazini kurcalamaya başla. Seni temin ederim aklının erdiği andan itibaren verdiğin ve hayatını etkileyen büyük kararları hemen anımsama eğiliminde olacaksın. “İlk aşkına açılıp açılmama meseleni”, “üniversite seçimlerini”, “iş başvurularını”, “eş seçimini”...


Psikoloji bölümüne başladığımda gelişim psikolojisi dersinde karşılaştığım ilk soru “Gen mi Çevre mi?” sorusuydu. Yani, “Bilgiyi (davranışı) doğuştan mı ediniriz yoksa deneyimlerimiz sonucunda mı ediniriz?” Bu soruyla karşılaştığımdan beri bir türlü kafamda net bir cevaba ulaşamadı. Hem kendi içimde hem de yakın çevremdekilerle tartışmalarımız sonucunda kesin bir cevaba varamadığımız konuya gelin bir bakalım.


Uzun zamandır gitmek istediğim fakat bir türlü bilet bulamadığım için gidemediğim “Bir Baba Hamlet” oyununa gittim. İçtenlikle söyleyebilirim ki; hayatımda seyrettiğim en iyi üç oyun varsa bir tanesi kesinlikle bu oyun diyebilirim.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu muhteşem bir oyun ortaya koymuşlar. İki saatten fazla süren ve bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji, bir inanç, bir coşku, bir performans!


 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 216 692 0191   +90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter