Aim Coaching Koçluk Okulu Eğitim Programları

 AimCO Koçluk Programı
Aimco Certified Coach Programı (AimCC)
TA Koçluk Programı
aimco-2-0.jpg

aimcoaching nedir b k

 AimCO Koçluk Programı

AimCO® koçluk programımızı; kurum ve bireyin ihtiyaçlarına göre ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) kriterleri içerisinde önce bireyin gelişimi ve beraberinde kurumun gelişimini destekleyecek, kendi kültürümüzden örneklerle hayata geçirilmesini sağlayacak samimi ve kalbe dokunan bir program içeriği ile tasarladık.

ACSTH sertifikalı programda Aim Coaching Modeli’ni yaşatıyor; her bir modülde sırasıyla; Koçluk Felsefesi, Aydınlanma, İkili İletişim, Misyon ve Kompozisyon konularını hayata geçiriyoruz.

Programın tamamı profesyonel koç olan iki lider ve asistan ile gerçekleşiyor. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından yeterlilik belgesine sahip liderler, program kapsamında süreç boyunca koçluk becerilerini çeşitli aktivite ve uygulamalar ile her bir katılımcıya deneyimleterek refleks haline dönüştürmelerini sağlıyor.

Program bitiminde 86,4 saat süre ile eğitim almış olan katılımcılarımız ICF şartlarını sağladıklarında ACC belgesi için ICF’e başvurmaya hak kazanıyorlar.

Amacımız:

Bireyin kişisel ve yönetsel gelişim becerilerini koçluk becerileri ile destekleyerek potansiyelini performansa dönüştürmek.

Kimi Hedefliyoruz?

Organizasyona ve bireylere liderlik eden ve edecek, kendi gerçek potansiyelini ortaya koymak isteyen herkesi hedefliyoruz.

5 Modül Online Koçluk Program sürecini şöyle özetleyebiliriz:

 • 10 gün sınıf veya online eğitim
 • 4 seans online süpervizyon
 • 4 seans online koçluk
 • Kalbe Dokunan Koçluk kitabı
 • Koçluk Öyküleri kitabı
 • MB Dijital üzerinden konuların videolarının tekrar izlenmesi
 • Videolardan sonra online bilgi seviyesi testleri
 • Program boyunca gelişimi destekleyecek soru-cevap iletişim grubunun sağlanması
 • Her modülden sonra o modül ile ilgili bir vaka görevi ve program liderlerinden yazılı mentorluk değerlendirmesi

Aim Coaching Modeli’ni beş temel değer üzerine kuruyoruz.

Programda konu ettiğimiz koçluk araçları, yöntemleri bu modeli korumaya ve yaşatmaya odaklanıyor.

 • İnsana İnanmak
 • Bağ Kurmak
 • İş Birliği Yapmak
 • Farkındalık Yaratmak
 • Dönüşümü Tetiklemek
AimCO Model

Koçluk Akademisi Uluslararası Sertifikalarımız

Image

ICF Etik Kurallarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.icfturkey.org/etik-kurallar-ve-duzenleme/

Aim Coaching Modeli

Koçluk programımızda; Aim Coaching Modeli’ni yaşatıyoruz.
Koçluk Felsefesi, Aydınlanma, İkili İletişim, Misyon ve Kompozisyon olarak hayata geçiriyoruz.

 

Koçluk Felsefesi ile bireyin koçluk bakış açısını anlamasına, benimsemesine ve öncelikle kendinden başlayarak kişilerarası iletişimde koçluk yaklaşımını içselleştirmesine
ışık tutuyoruz.

Aydınlanma ile bireyin kendi iç potansiyelini keşfetmesine, hedefine ulaşmasında karşısına çıkabilecek engelleri belirlemesine, kendine ve potansiyeline olan farkındalığını yükseltmesine, hedefini netleştirip kişisel ve profesyonel hayatı etkin yaşamasına ışık tutuyoruz.

İkili İletişim ile farklı açılarından bakarak, karşılıklı etkileşimin dinamiklerini keşfetmelerine
ışık tutuyoruz.

Misyon ile bireyin belirlediği hedefe ulaşmasında herhangi bir aksiyonun niyet ve
etki ilişkisini değerlendirmesine, hayatta bırakmak istediği izler için aksiyon planını hazırlamasına ve aksiyona geçmesine ışık tutuyoruz.

Kompozisyon ile bireyin tüm koçluk beceri ve araçlarını özümseyerek kendi koçluk yaklaşımını tanımlamasına, uzun vadeli planlarını belirlemesine ve koçluk etik kurallarını özümsemesine ışık tutuyoruz.

AimCO

Program Liderleri

 

Bediz Kılıçkını (MCC, CTPC, ORSC’er, AimCC, TA Coach)
Nurdan Esen (PCC, AimCC, CPCC, ORSC’er)
Özlem Aral (PCC, AimCC, TA Coach)
Özlem Çamcı (PCC, AimCC, TA Coach)

Sıkça Sorulan Sorular

Aim Coaching Programının Diğer Programlardan Farkı Nedir?

ICF (International Coach Federation) Uluslararası Koçluk Federasyonu kriterleri içerisinde kalplere dokunarak, koçluk felsefesinin içselleşmesini ve koçluk becerilerinin refleksleşmesini sağlıyoruz. Tüm programı buna göre tasarladık ve sürekli geliştiriyoruz. Önemli farklarını ise şöyle özetleyebiliriz.

 • Aim Coaching programı koçluk yaklaşımını Transaksiyonel Analiz (TA) psikoloji kuramının temel ilkeleri üzerine kuruyor ve koçluk becerilerini TA yaklaşımı ile güçlendiriyoruz.
 • Sınıf eğitimleri yanı sıra birçok derinleşme aracı ile sürekli gelişmeyi sağlıyor, tüm program boyunca sürekli gelişen ve dijitalleşen uygulamalar ile çok fazla deneyim fırsatı sunuyoruz.
 • ICF süreçlerine devam etmek isteyenlere süreç boyunca danışmanlık yapıyoruz.
 • Aim Coaching programının tüm konularını örnekler ile zenginleştirdiğimiz kitaplarımız ile sunuyor, kitapları eğitimin bir parçası yaparak gelişime farklı boyutlar kazandırıyoruz.
 • Program boyunca çok fazla koçluk deneyimi yaşatarak, koçluk becerilerinin içselleşmesi için kişiye özel gelişim geri bildirimleri sunuyor, kişisel farkındalığının gelişimi konusunda sürekli destekliyoruz.
 • Programın son modülünde herkesin kendi koçluk yaklaşımını, koçluk kariyer planlamasını ve kısa-uzun vadeli hedeflerini belirlemesine destek veriyoruz.
Aim Coaching Programına Katıldıktan Sonra Hayatımda Neler Değişecek?
Aim Coaching Programının Sonunda İçimde Yaşadığım Tüm Sorunları Çözebilecek Miyim?
Aim Coaching Programı, Neden Dijital Platforma Taşındı?
Üst Düzey Yönetici Olmasam da Programa Katılabilir Miyim?
Koçluk Programlarında ICF Onayı Neden Önemlidir?
Süpervizyon Nedir?
Birebir Koçluk Nedir?
Derinleşme, Konuların Tekrar Videoları, Vaka Çözümleri Nedir?
Koç ile Psikolog veya Psikiyatrist Arasındaki Fark Nedir?
Aimco TAkvim

KİTAPLARIMIZ

KALBE DOKUNAN KOÇLUK
NURDAN ESEN & BEDİZ KILIÇKINI

Kalbe Dokunan Koçluk

Hayatınızda ne olduğunda yaşadıklarınız size zor geliyor?
Zoru nasıl tanımlıyorsunuz? Zor dediğinizin hayat kalitenize olumlu olumsuz etkilerini ne kadar biliyor ve anlayabiliyorsunuz?

Hayatınızda ne olduğunda yaşadıklarınız size keyif veriyor?
"Keyif"i nasıl tanımlıyorsunuz? Keyifli dediğinizin hayat kalitenize olumlu olumsuz etkilerini ne kadar biliyor ve anlayabiliyorsunuz?

Bu sorular ilginizi çekiyor mu? Kendi içinizde bu sorulara cevap bulmak güzel zamanlarınızı dolu dizgin yaşamak zor zamanlarınızı da hakkıyla tüketerek hayatı bir dengede tutmak için kendinizi tanımaya ihtiyaç duyuyor musunuz? Eğer henüz kişisel kullanım kılavuzunuzu oluşturamadıysanız bir koç bu noktada çok işinize yarayabilir. Neyi neden yaşadığınızı ve/veya yaşayamadığınızı anlama yolculuğunuza eşlik edecek birisine ihtiyaç duyuyorsanız profesyonel bir koçla buluşmanızın zamanı gelmiş demektir.
İşte bu kitap da bunun için yazıldı. Koç olma ya da bir koçla çalışma yolunda ilerlemek isteyenler için... Nurdan Esen ve Bediz Kılıçkını'nın kaleminden...

 

Kalbe Dokunan Koçluk kitabı eğitim kapsamında ücretsiz verilecektir.

 

 

satin al

amazon amazon amazon amazon

KOÇLUK ÖYKÜLERİ
BEDİZ KILIÇKINI

Koçluk Öyküleri

Hayatın İçinden Hayata Dair

Koçluk hayata dair, hayatın içinde olanların kişinin özünde anlaşılması, sindirilmesi ve içselleştirilmesi yönünde hayata farklı bir bakıştır. Araçları, becerileri, etik kuralları, yöntemleri, öğrenilebilir ve geliştirilebilir.

Koçluk, bilgi ile öğrenilir fakat deneyim ile içselleşir. Bu kitapla Bediz Kılıçkını size hayatın içinden koçluk tadında deneyimler sunuyor. Yüzlerce hayata tanıklık etmiş olmaya dayanan koçluk ve yaşam deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı hikâyeler yoluyla yakın ve herkes için uygulanabilir koçluk önerileri getiriyor.

Kitaptaki on adet hikâyeyi okurken her birinde hem kendinizden bir şeyler bulacaksınız hem de koçluğun özüne dair örnekler göreceksiniz. Bediz Kılıçkını ilk kitabı olan "Kalbe Dokunan Koçluk"ta kullandığı koçluk araçlarını ve kendi koçluk felsefesini anlatmıştı. "Koçluk Öyküleri"nde ise hepsinin gerçek hayatta
nasıl kullanılacağını cümle cümle göstermekte. Her hikâyenin içinde hangi aracın, nerede, nasıl kullanılacağını görecek, hikâyelerin sonunda açıklamaları okurken kendi koçluklarınızı nasıl geliştirebileceğinize dair ipuçları edineceksiniz.

Hangisi sizin hikâyeniz?

 

Kalbe Dokunan Koçluk kitabı eğitim kapsamında ücretsiz verilecektir.

 

satin al

amazon amazon amazon amazon
Başvuru ve Detaylı Bilgi

 

Adres
Vezir Sk. Ünsal Apt.
Kat:9 Daire:10,
Caddebostan, Kadıköy / İstanbul

+90 555 156 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube instagram2 twitter