MB BLOG        MB MAGAZİN

Koçluk Akademisi

Koçluk Akademisi ile bireylerin kişisel ve yönetsel gelişim becerilerini koçluk becerileri ile destekleyerek, potansiyellerini performansa dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

Aimco® KoçlukProgramı

Aimco® koçluk programımızı; kurum ve bireyin ihtiyaçlarına göre ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) kriterleri içerisinde önce bireyin gelişimi ve beraberinde kurumun gelişimini destekleyecek, kendi kültürümüzden örneklerle hayata geçirilmesini sağlayacak samimi ve kalbe dokunan bir program içeriği ile tasarladık.

ACSTH sertifikalı programda Aim Coaching Modeli’ni yaşatıyor; her bir modülde sırasıyla; Koçluk Felsefesi, Aydınlanma, İkili İletişim, Misyon ve Kompozisyon konularını hayata geçiriyoruz.

Programın tamamı profesyonel koç olan iki lider ve asistan ile gerçekleşiyor. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından yeterlilik belgesine sahip liderler, program kapsamında koçluk becerilerini çeşitli aktivite ve uygulamalar ile her bir katılımcıya deneyimleterek refleks haline dönüştürmelerini sağlıyorlar. Program bitiminde 78 saat süre ile eğitim almış olan katılımcılarımız ICF şartlarını sağladıklarında ACC belgesi için ICF’e başvurmaya hak kazanıyorlar.

Program ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. ( http://mbakademi.com.tr/kurumsal-kocluk-programi )
Koçluk Programı

Aimco Certified Coach Programı (AimCC)

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) kriterlerine göre koçluk programını başarı ile tamamlayıp, koçlukta uzmanlaşmak üzere ilerlemek isteyen katılımcılarımıza uluslararası koçluk belgesi olan Associate Certified Coach (ACC) belgesini alabilmeleri üzere ACTP sertifikalı olan daha gelişmiş bir koçluk programı ile gelişimlerine destek sağlayarak yol arkadaşlığı yapıyoruz.

AimCC programı sonunda 144 saat eğitim alan katılımcılarımız Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) talep ettiği 100 saat koçluk seansını gerçekleştirerek ICF’in düzenlediği sınava girmeye hak kazanıyorlar. Sınavı başarıyla tamamlayanlar ise şartlara göre ACC veya koçluk yaptığı saate göre PCC belgesi almayı hak kazanıyorlar.

Aimco Koçluk Felsefesi Programı

İnsan odağını ve koçluk modelimizi koruyarak hayata geçirdiğimiz koçluk programımızda, koçluk felsefesine temel giriş ihtiyacı olan ve kompakt bir zaman diliminde sonuç almak isteyenler için ufak dokunuşlarla fark yaratmayı hedefliyoruz.

AimTeam Takım Koçluğu Programı

İş yaşamında ekip içerisinde ve ekipler arasında bireylerin birbirlerini olduğu gibi kabul ederek, uyum içerisinde çalışması ve sinerji yaratarak performans göstermesi her geçen gün çok daha önem kazanıyor. Rekabet karşısında, kişiliklerin değil fikirlerin çatıştığı kaliteli ve güçlü iletişim, verimliliği artırırken bireylere daha sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı sunuyor.

Bireylerin performansları kurum performansını doğrudan etkilediğinden, ekiplerin birbiriyle uyumlu ve verimli çalışabilmesi için takımların ihtiyaçlarına göre farklı amaçlara odaklanan birbirinden farklı üç program sunuyoruz.

Ekip İçi Isınma Programı (Warm-Up)

Bir gün süren programda; aynı hedef için çalışan ekip üyelerinin veya farklı ekiplerin kaynaşmasını, birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamayı ve performans için ortak noktada buluşmalarını amaçlıyoruz.

Ekibi Hızlandırma Programı (Speed-Up)

İki gün süren programda; aynı hedef için çalışan takım üyelerinin veya farklı ekiplerin, birbirlerinin güçlü yanlarından beslenerek verimliliği ve performansı artırmalarını hedefliyoruz.

Ekibi Güçlendirme Programı (Power-Up)

Üç gün süren, ardından bir ay sonra geri bildirimleri alarak sağlama yaptığımız programımızda; aynı hedef için çalışan ekip üyelerinin veya farklı ekiplerin güçlerini bilinçli bir iş ortaklığı ile sistemsel, kalıcı ve sürdürülebilir olarak iş süreçlerinde uygulamalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Koçluk Programı

 

Adres
Küçükbakkalköy Mah. Brandium Residence
R2 Blok Kat:13 Daire: 126
34750 Ataşehir / İstanbul

90 0216 692 0191

mb@mbakademi.com.tr

İLETİŞİM

 

 

Bizi Takip Edin

linkedin facebook youtube twitter